Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

Zapraszamy do naszej szkoły!

Piątek 5:00 pm - 8:30 pm

Sobota 9:00 am - 12:30 pm

 

 


 

 

Wydarzenia

  • Polacy na całym świecie przygotowują się do świętowania 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy naszych uczniów i nauczycieli o przyjście na najbliższe zajęcia w piątek i w sobotę ubranych w tonacji naszych barw narodowych. Przyłączymy się w ten sposób do wszystkich naszych rodaków świętujących to wielkie wydarzenie!

  • Rejestracja prowadzona jest przez panią prezes Małgorzatę Benbenek. Telefon: (773)771-1745.

  • Z przykrością informuję, że zgodnie z zarządzeniem Gubernatora Stanu J.B.Pritzkera nie możemy wznowić regularnej nauki w miesiącu maju. W związku z tymi zarządzeniami z dniem 9 maja 2020 r zawieszamy działalność naszej szkoły. Rok szkolny 2019/2020 zakończymy w sierpniu. Nauczyciele wyślą do uczniów ostatnią pracę domową 2 maja 2020 r.

structual image