40 lat Jubileusz Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Marii Kolbe

Filmy z 40-lecia naszej szkoły można zobaczyć pod adresami:                  

http://youtu.be/ikrdlGpp3Hc

http://youtu.be/ROkVEQEwlls

Na uroczystym jubileuszowym bankiecie Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w sali bankietowej Chateau Ritz bawiło się 300 gości. Ksiądz proboszcz Tadeusz Dzieszko odczytał listy gratulacyjne od metropolity krakowskiego, księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz generała zakonu paulinów, o. Arnolda Chrapkowskiego. Prezes Związku Narodowego Polskiego pan Frank Spula podczas składania gratulacji wskazał na ważną rolę polskiej edukacji w Stanach Zjednoczonych, dzięki której nasza grupa etniczna jest coraz silniejsza w amerykańskim społeczeństwie.

Wśród gości honorowych była również prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich p. Ewa Koch i prezes Wydziału Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois, p. Irena Moskal. Podczas uroczystości pedagodzy i członkowie zarządu szkoły otrzymali kwiaty i okolicznościowe dyplomy.